Finał Pól Nadziei 2015/2016

Kampania Pola Nadziei to nie tylko pozyskiwanie funduszy na rzecz hospicjów, ale również szerzenie idei hospicyjnej i uwrażliwienie społeczeństwa na los osób nieuleczalnie chorych. Jest to akcja prowadzona na całym świecie. Od 2003 roku Pola Nadziei są organizowane przez hospicja w różnych miastach Polski. Symbolem akcji jest żonkil, uznawany za międzynarodowy znak nadziei. Gdy wiosną zakwitły żółte kwiaty zobaczyliśmy, że również Myszków jest miastem otwartym na potrzeby chorego człowieka. Cieszymy się zatem ze razem z nami pomagacie Państwo, wspieracie i dajecie nadzieję, tym którzy najbardziej tego potrzebują. Za to dziękują podopieczni i pracownicy naszego hospicjum Palium – tymi słowami rozpoczęła dzisiejszy finał Aneta Wcisło – Dyrektor Zespołu Opieki Paliatywnej ,,Palium”   w Myszkowie.  

W dzisiejszej uroczystości udział wzięli:

Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski, Sekretarz  Miasta Myszkowa Sławomir Matyja, Prezes spółki Hosp-Med Artur Kaptacz a także dzieci, młodzież oraz nauczyciele z myszkowskich szkół i przedszkoli.

Za wsparcie i coroczne zaangażowanie dziękujemy Starostwu Powiatowemu i Gminie Myszków, Pani Aleksandrze Pindych Dyrektor a także pracownikom MDK. Wielki ukłon dla grupy „Myszki” z Zespołu Szkół Publicznych nr 5 w Myszkowie na czele z Paniami: Jolantą Dyrdą i Marią Podlejską . Nie sposób zapomnieć o naszych wolontariuszach którzy chcą pomagać kiedy tylko jest ku temu okazja, pokazują oni swoje wielkie serca działając na rzecz hospicjum . Jesteście wspaniali.

Dziękujemy również za ufundowanie nagród rzeczowych, darczyńcami byli: Starosta Myszkowski Pan Dariusz Lasecki z Zarządem Powiatu, Burmistrz Pan Włodzimierz Żak i Gmina Myszków, Pani Małgorzata Nowakowska z hurtowni papierniczej KROKUS, Pani Magdalena Mesjasz – właścicielka sklepu zabawkowego PUCHATEK.

Wszystkim przybyłym gościom serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję- do zobaczenia znowu jesienią przy sadzeniu żonkilowych cebulek.