Myszkowska Ósemka

Myszkowski Bieg Uliczny wystartował w tym roku po raz piąty. Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej na myszkowskich ulicach reprezentowali Marlena Brzezińska i Piotr Pawlikowski – Przyjaciele Hospicjum Częstochowskiego. W biegu 24 września udział wzięło ponad 200 biegaczy, którzy próbowali swoich sił na dystansie 8 km, 1600 m oraz 100 m.

Głównym celem Myszkowskiej Ósemki jest popularyzacja wśród społeczeństwa sportu i czynnego wypoczynku. Wydarzenie promuje bieganie, jako najprostszy sposób utrzymania dobrej formy fizycznej i zdrowia. Organizatorem biegu jest Towarzystwo Sportowe LIBERO z Myszkowa.

Udział w Myszkowskim Biegu Ulicznym mogli wziąć zarówno dorośli, jak i dzieci. Z myślą o najmłodszych przygotowano bieg na 100 m, a młodzież do lat 16 zmierzyła się na dystansie 1600 m. Bieg główny liczący 8 km przeznaczony był dla dorosłych. Start i meta zlokalizowane były przy Stowarzyszeniu PODLAS, a trasa biegu ulicznego wiodła przez centrum Myszkowa. Dla tych, którzy ukończyli bieg przygotowano nagrody, dyplomy i medale. Spośród startujących wyłoniono Najszybszą Myszkowiankę oraz Myszkowianina.

Jako pierwszy do mety 8 km odcinka dobiegł Szymon Waskin z klubu MKS-MOS Płomień Sosnowiec, a najszybsza wśród kobiet była Mariola Sojda z CKS Budowlani Częstochowa. Serdecznie gratulujemy!